Magyar leiras:

Lantos Zoltán és Nyusztai Iván duó koncertje a Hegyvidéki Kulturális Szalonban.

Lantos Zoltán hegedűművész „Raga-Fusion” Indojazz projektje az indiai klasszikus zenei tradícióból kiindulva kalandozik a jazz világába, szabad improvizációkon és az Indiai ritmusképleteken át.
Lantos Zoltán hegedűs a világ jónéhány zenekultúrájában otthon érezheti magát, mégis, az európai jazz, számos világzenei hatástól megtermékenyített vonulatát érzi magáénak.
Amint diplomát szerzett, azonnal megkezdte különleges zenei utazását. Kezdettől fogva vonzotta az experimentális és a keleti zene, és a Dresch-kvartettben eltöltött két év után, 1985-ben Indiába utazott, hogy indiai klasszikus zenét tanuljon.
Kilenc évnyi tanulás, tanítás és koncertezés után 1994-ben visszatért Európába. Miközben egyre inkább rátalált saját, különleges hegedűhangjára, itthoni zenei gyökereit is újra fölfedezte. Összevetve tapasztalatait az általa megismert Keleti tradíciókkal, illetve a kortárs európai jazz friss áramlataival. Itthon Horváth Kornéllal, Dés Lászlóval, Juhász Gáborral, később Lukács Miklóssal, Borbély Mihállyal, Kaltenecker Zsolttal dolgozott együtt, és nagyszerű külföldi muzsikussal találkozott a színpadon és a stúdióban. Hegedűjátékában előszeretettel alkalmazza az új technológiákat is, mint olyan eszközöket, amelyek újabb dimenziókat nyithatnak a zenei imagináció számára, hiszen a hangzás, a „sound” ugyanolyan fontos része a zenének, mint a dallam vagy a ritmus. A számára épített öthúros, és „indiai” rezonánshúros-hegedűk hangját olykor elektronikus eszközök, effektek, és live sampling teszik teljessé.

Nyusztai Iván 1990 óta foglalkozik indiai ütőhangszerekkel. Személyes útjai során Indiában köteleződött el az indiai zene felé, majd Szalai Pétertől tanult tablán. Később érdeklődése a dél-indiai zene és ritmikai világ felé fordult, és a világhírű Selvaganesh Vinayakram kanjira művész tanítványa lett. Fő hangszere így a kanjira, de emellett játszik tablán, ghatamon és morsingon is.
Az elmúlt évtizedekben számos világzenei és indo-jazz formációkban lehetett hallani, mint pl, a Tin-Tin Kvintettben, a Samsara Kvartettben vagy az Arcolorban. Ezen kívül alapító tagja a Triginta Percussion ütőhangszeres triónak. Hagyományos indiai klasszikus zenét előadó zenekarokban is rendszeresen játszik, fellép a Calcutta trióval és a hazánkban megforduló dél-indiai zenészekkel.